Kim jestem i cel bloga

Witaj! Miło mi gościć Cię w moim kawałku sieci :)

Mam na imię Izabela i jestem dietetyczką z dyplomem licencjata i w trakcie studiów magisterskich. Pochodzę z Bydgoszczy i tutaj też studiuję – na uczelni medycznej, czyli Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy UMK w Toruniu.

Zdrowym stylem życia zainteresowałam się dopiero przy podjęciu tych studiów, jednak temat wciągnął mnie z ich biegiem. Zawsze byłam ciekawska i dociekliwa i podoba mi się, że dietetyka jest dziedziną, w której mogę dać temu wyraz: nadal wiele tu jest do odkrycia. W ciągu ostatnich lat bardzo się ona rozwinęła, a ja mam nadzieję że to dopiero początek. Cieszę się bardzo, że w społeczeństwie rośnie świadomość, jak duży wpływ ma jedzenie na nasze zdrowie i samopoczucie. Nawet jeśli to “tylko” chwilowa moda to hej, robi przy okazji sporo dobrego.

Bloga założyłam przede wszystkim dlatego, że od zawsze uwielbiam pisać. Szczęśliwie się składa, że dietetyka jest dziedziną, w której dużo się dzieje, dużo się zmienia i jest wiele tematów, co do których nie mamy pewności – a zatem jest mnóstwo tematów, na które można pisać! Ponieważ zdrowe odżywianie stało się modne, narasta wokół niego też mnóstwo mitów powielanych przez osoby niemające wystarczającej wiedzy i wykształcenia. Postanowiłam więc dodać kilka groszy od siebie i pisać o tym, co uważam za ważne i ciekawe. Jednocześnie moim głównym założeniem jest podawanie zawsze źródeł, na których opieram swoją wiedzę – to rzecz, której często mi brakuje, kiedy czytam coś w sieci.

Jako dietetyk zawsze staram się mieć otwarty umysł i nie odrzucać niczego na starcie. Wierzę, że sposobów na dojście do zdrowego, zbilansowanego odżywania jest tyle, ilu ludzi: każdy musi znaleźć swoją drogę. Podobnie wiele jest dobrych, przynoszących zdrowie modeli odżywiania – ale nie każdy z nich będzie dobry dla wszystkich. Moja rola to pomoc w odnalezieniu zarówno właściwej każdemu drogi, jak i celu. Nie jestem fanką uniwersalnych diet, które mają pomóc każdemu. Klucz do sukcesu to nie poddawać się, ale i słuchać swoich potrzeb, a także opierać się na rzetelnej wiedzy specjalistów. 

Cały czas staram się rozwijać i poszerzać swoją wiedzę – robię to między innymi poprzez udział w szkoleniach oraz konferencjach związanych z odżywianiem. Poniżej zamieściłam uzyskane na nich certyfikaty, zapraszam do zapoznania się. Oczywiście sukcesywnie będą przybywały kolejne.